„Pierścień i Róża”

Dnia 15 listopada klasy 6. uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym pt.: „Pierścień i Róża” w Teatrze Lalek Banialuka.

Spektakl opowiadał o historii księcia Lulejki, który przed latami został pozbawiony królestwa przez swojego wuja. Jest klasyczną baśnią o miłości, wychwalającą cnotę skromności i honoru, a ganiącą – pychę, chciwość i niecierpliwość.  Akcja obfituje w intrygi, wydarzenia się kumulują, a bohaterowie przeżywają w miarę rozwoju fabuły coraz ciekawsze przygody, które zmierzają do szczęśliwego finału.

Nasi mali odbiorcy zwrócili uwagę na ciekawą scenografia i kostiumy, oryginalną choreografię i piękną muzykę.

Po powrocie zadaliśmy sobie pytanie: „Czy aby na pewno po to, by szczerze kochać potrzebujemy otaczać się gadżetami? A może nie potrzebujemy uciekać się do żadnej magii, tylko wystarczy cierpliwie przeżyć trudne chwile, by potem zakosztować szczęścia przy boku drugiej, życzliwej nam osoby?”