„CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”

Klasa 2b ukończyła 1 moduł Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” edycja V „Na tropach dobroczynności”. Po zapoznaniu się z historią chmurki Tosi uczniowie wykonali klasową oraz indywidualne chmurki z postacią każdego dziecka. Przeczytali lekturę „Dziewczynka z parku” Barbary Kosmowskiej, która została opracowana w  „Zeszytach lektur”. Szczególna uwaga została zwrócona na aspekt przyjaźni oraz sposoby radzenia sobie z emocjami. Dzieci wykonały też ilustracje do lektury oraz makietę drzewa z ptakami, które Andzia uwielbiała obserwować z Tatą, a później z Jeremiaszem. Lektura choć poruszająca trudne tematy podobała się dzieciom. Hasłem przewodnim tego modułu było: „Bądź dobry dla ludzi”. W związku z tym klasa IIB wzięła  czynny udział w szkolnej akcji Tygodnia Życzliwości, w ramach której zostały wykonane kartki z życzeniami oraz plakat mówiący o tym jak być życzliwym i przyjacielskim. Zachęcał on do podejmowania dobrych czynów. Została zorganizowana  też akcja „Klasowy Anioł” oraz z wielkim zaangażowaniem uczniowie włączyli się w szkolną akcję „Czekolada z Sercem” dedykowaną ludziom starszym, schorowanym i samotnym.