WIZYTA KLAS 4 W BAJCE PANA KLEKSA

4 stycznia uczniowie klas 4 wybrali się do Katowic, aby odwiedzić „Bajkę Pana Kleksa”, gdzie zwiedzali interaktywną i multimedialną ekspozycję podzieloną na 8 stref tematycznych inspirowanych krainami z serii przygód o Ambrożym Kleksie: Ostatni Rezerwat Przyrody, Kraina Szpaka Mateusza, Psi Raj, Bajdocja, Abecja, Planeta Fantazja, Złomowisko Robotów.

Dzieci przechodziły przez całą ekspozycję pod okiem najpierw Adasia, a potem Agnieszki, którzy przedstawiali różne zadania do wykonania m.in.: odnalezienie ukrytych 3 magicznych przedmiotów Pana Kleksa, leczenie chorych sprzętów, udział w kleksografii, wiązanie prostych węzłów, odkrywanie sekretów Pana Kleksa w szufladach, gry planetarnej o układzie słonecznym, udział w quizie wiedzy o kosmosie,  wypróbowania foteli do symulacji stanu nieważkości oraz refleksomierzy. Po wykonaniu zadania dzieci miały do dyspozycji zjeżdżalnie oraz mini tor przeszkód.

W Podwodnym Świecie Królowej Aby uczniowie mogli użyć machinarium, pozwalającego poznać w prosty sposób zasady fizyki, rozwiązać quizy sprawdzając swoją wiedzę z zakresu ekologii, wspiąć się po ściance wspinaczkowej, zjechać zjeżdżalnią, którą zwieńcza paszcza ogromnej ryby.

Ponadto dzieci uczestniczyły w warsztatach z fizyki i chemii, podczas których poznały m.in. zasady spalania nadmanganianu potasu z wodą utlenioną oraz wiele innych ciekawostek.

Wyjazd oprócz walorów edukacyjnych sprawił wszystkim uczestnikom wiele radości.      Z pewnością będziemy bardzo miło wspominać tę wycieczkę.