Noc w szkole

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole odbyła się „Noc w szkole pt. TANIEC Z GWIAZDAMI”. Uczniowie klas 4-8 spędzili w szkole cały piątkowy wieczór oraz noc z 5 na 6 kwietnia. Na uczestników czekała moc atrakcji. Na początek Pan Dyrektor Witold Wiktorczyk oraz Przewodniczący Rady Rodziców Jacek Granda przywitali wszystkich zebranych. Pierwszą atrakcją była wizyta gości z L.O.im .B. Chrobrego w Pszczynie. Pan Cezary Filipiuk przedstawił temat „Rozmiar kosmosu”, po wykładzie i prezentacji na ten temat licealistki zapoznały uczniów z różnymi kosmicznymi ciekawostkami i przeprowadziły quiz o planetach. Kolejna część „Nocy w szkole” to sesja zadaniowa- uczniowie podzieleni na drużyny zaliczali poszczególne ciekawe, integracyjne zadania dotyczące astronomii i tańca. Pomiędzy zadaniami uczniowie mogli zjeść zapiekanki oraz słodkości ufundowane przez Radę Rodziców. Dwie stacje zadaniowe były szczególne, gdyż polegały na nauce tańca, Pani Danuta Abramowicz-Heczko wraz z Panią Aleksandrą Niemiec uczyły każdą z drużyn trojaka natomiast pod okiem Kamili i Weroniki Osińskich uczniowie poznawali podstawowe kroki hip-hopu. Dziewczyny zaprezentowały też swoje umiejętności taneczne i odpowiedziały na liczne pytania uczniów dotyczące Ich kariery tanecznej. Po sesji zadaniowej wszyscy uczestnicy „Nocy w szkole” odtańczyli wspólnie poznane tańce- poszło Im świetnie 🙂 Później nadszedł czas odpoczynku, wyciszenia, planszówek, przekąsek, szeptanych rozmów… aż w końcu około 2 w nocy nastała zupełna cisza, przerywana pojedynczymi pochrapywaniami 😉 W sobotę o godz. 7 rano uczniowie opuszczali szkołę zadowoleni i uśmiechnięci mając w plecakach piżamki, śpiwory i dobre wspomnienia.