Wspominamy Euro-week …

Chętni uczniowie klas 6-8 naszej szkoły wraz z nauczycielami brali udział w obozie Euro-week Szkoła Liderów w Międzygórzu w Kotlinie Kłodzkiej w dniach 26-30 kwietnia 2024r.

Program warsztatów prowadzonych w języku angielskim przez wolontariuszy mi.in z Filipin, Gruzji, Indii, Peru i Kazachstanu obejmował bloki tematyczne związane z poznawaniem różnych kultur świata, współpracą w grupie, wymyślaniem m.in. historii z udziałem wylosowanego bohatera, prezentowaniem przygotowanych scenek do popularnych filmów.

Warsztaty były niezwykle interesujące, rozwijały umiejętności społeczne i językowe uczniów oraz wyzwalały w uczestnikach kreatywność i odwagę podczas publicznego prezentowania projektu stworzonego wcześniej z grupą rówieśników.

Oprócz udziału w warsztatach młodzież wzięła udział w kilku wycieczkach po Międzygórzu i okolicach, m.in. mogliśmy podziwiać wodospad Wilczki. Ponadto zwiedziliśmy kopalnię złota w Złotym Stoku oraz Szczeliniec w Górach Stołowych.

Wyjazd z pewnością będziemy miło wspominać. Bogatsi w doświadczenie i nowe znajomości wiele się nauczyliśmy, wiele zobaczyliśmy i wiele przeżyliśmy.