Zajęcia z robotami w klasach młodszych

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności.
Uczniowie klasy III b na zajęciach zaprzyjaźnili się z robotami Photon, dzięki nim będą mogli poznać zagadnienia związane z programowaniem oraz robotyką.
Photon to interaktywny robot, który uczy podstaw programowania oraz pokazuje najnowsze technologie. Roboty edukacyjne Photon z kolorową matą edukacyjną zachęcają uczniów, by programując roboty rozwijali swoją wyobraźnię, kreatywność oraz uczyli się logicznego myślenia i dochodzenia do najbardziej optymalnego rozwiązywania problemu. Wszystko to w najbardziej atrakcyjnej formie – poprzez zabawę!
Na pierwszych zajęciach uczniowie przygotowali elementy miasta, wykorzystując pudełka stworzyli piękne, kolorowe budynki.
Na kolejnych zajęciach dowiedzieli się czym jest sztuczna inteligencja, jak działa i jak ją wykorzystać. Dzieci podczas prezentacji poznały zasady działania, poruszania (przód, tył, obrót) oraz sposób kodowania robota Photon. Następnie na kolorowej macie z planem miasta ustawili budynki. Z pomocą aplikacji multimedialnej i tabletu uczniowie tworzyli programy, które nadawały robotowi Photon określony kierunek, dźwięk i kolor, programowały proste trasy spacerowe dla swojego nowego przyjaciela.
Mali koderzy byli zachwyceni możliwościami robotów i wynajdowali dla nich coraz to kreatywniejsze zadania. Uczniowie mieli szansę poznać roboty i sprawdzić się w roli programistów. Dzieci już czekają na kolejne zajęcia z robotyki.