Lapbook z Pszczyny…

W ramach lekcji historii uczniowie klas siódmych i ósmych stworzyli Lapbooki, za pomocą których przedstawili w kreatywny sposób miejsca w naszym mieście związane z księżną Daisy.

Lapbook jest wyrazem indywidualnego podejścia do zagadnienia, a zarazem świadectwem czytelniczych poszukiwań i dokonań ucznia. Sprawia, że dziecko prezentuje swoje dokonania, a równocześnie inspiruje innych. Uczeń szuka informacji, przygotowuje elementy, planuje ich rozmieszczenie, uzupełnia i zapamiętuje zdobyte wiadomości.
Może ktoś zapytać, dlaczego Pszczyna, miejsce, które doskonale w większości znamy. Każdego dnia podziwiamy jej piękno, a spacerując ocieramy się o poszczególne zabytki. Wykonanie lapbooka poszerzyło wiedzę naszych uczniów, było świetną zabawą, odkryło w nich pokłady kreatywności, a mamy nadzieję, że również zachęciło do dalszych poszukiwań historii swojego miasta. Głównym celem wykonania prac jest przesłanie ich do przyjaciół z wałbrzyskiej szkoły i zapoznanie ich z Perłą Górnego Śląska.

Koleżanki i Koledzy! Czekamy na Wasze Lapbooki i ciekawostki z Wałbrzycha.