Przesyłki pszczyńsko – wałbrzyskie…

W ramach obchodów Roku Księżnej Daisy nawiązaliśmy kontakt z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 15 im. Jana Kochanowskiego w Wałbrzychu. Po spotkaniu online na platformie TEAMS, z uczniami klasy 5, nadszedł czas na wymianę korespondencji opisującej nasze szkolne działania związane z Księżną Daisy.

Tak wyglądało tworzenie pierwszego listu kierowanego do uczniów klasy 5a: https://youtu.be/Xy9U4bu8cdw

Uczniowie po odebraniu i odczytaniu wszystkich listów zabrali się za przygotowanie swoich prac. Pisanie listów na języku polskim wydawało się mało atrakcyjne i zwyczajnie nudne. Wymiana tradycyjnej korespondencji z rówieśnikami z innej placówki okazała się ciekawym sposobem na spędzenie czasu. Uczniowie pisali z zaangażowaniem, pasją i nadzieją na otrzymanie kolejnej wiadomości.

Maj miesiącem naszego spotkania. Ale póki co, maszerujemy na pocztę, a Wy wypatrujcie gołębi 🙂