Zamek Promnice bliski sercu księżnej

Oprócz pełnych przepychu rezydencji, które były w posiadaniu rodziny Hochcbergów, w ich rękach znajdował się również skromny domek myśliwski w Promnicach. Pałacyk położony jest nad jeziorem Paprocańskim. Powstał on z myślą o polowaniach w rozległych Lasach Pszczyńskich i gościł wiele znaczących osobistości. Miejsce to upodobała sobie księżna, doceniając jego kameralność i położenie. Męczyły ją wystawne bale organizowanie na Zamku Książ czy w Pszczynie. Doceniała ona rodzinne spotkania w małym gronie w niewielkim pałacyku w Promnicach, o czym wspominała w swoich pamiętnikach. Gdy po śmierci jej teścia dobra pszczyńskie przejął jej mąż – Jan Henryk, księżna rozpoczęła renowację tego miejsca, nadając mu bardziej przytulny charakter. Promnice są ciekawym miejscem na niedzielny spacer nie tylko dla miłośników historii rodu Hochbergów. Wędrując po lesie lub brzegiem Jeziora Paprocańskiego z pewnością zrozumiemy, dlaczego to miejsce tak miło wspomina słynna księżna. Widoki oraz ciekawa okolica sprawiają, że chce się tu wracać. Zameczek może stać się wymarzonym celem wędrówek bądź wycieczek rowerowych, a mieszcząca się tam obecnie restauracja umili ten rodzinny czas.

Spędź w nim odrobinę czasu i spójrz na niego oczami księżnej Daisy.