Wydarzenia

  • Wyniki wyborów na PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

    W dniu 3.10. 2024 roku w naszej szkole odbyły się wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

    Klasy głosowały zgodnie z harmonogramem przygotowanym przez Szkolną Komisję Wyborczą. Osób uprawnionych do głosowania było 312, oddano 286 głosów (w tym 282 głosy ważne i 4 głosy nieważne).

    WYNIKI WYBORÓW NA PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO w roku szkolnym 2024/2025:

     PRZEWODNICZĄCA SU: Sofiia Savchenko (74 głosy)

    ZASTĘPCZYNI PRZEWODNICZĄCEJ SU: Anna Skorupa (63 głosy)

    KOORDYNATORKI DS.WYDARZEŃ: Milena Figołuszka (23 głosy) i Kamila Osińska (23 głosy)

      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Życzymy owocnej współpracy z całym Samorządem Uczniowskim, Dyrekcją Szkoły i Opiekunkami Samorządu (p. Anią Solarczyk i p. Anią Piętką) oraz trzymamy kciuki za powodzenie w realizacji wszystkich pomysłów 😊
  • (brak tytułu)

  • NAUKA WOKÓŁ NAS
    Dnia 25 września uczniowie klas siódmych i ósmych naszej szkoły uczestniczyli w interdyscyplinarnych wykładach dla szkół „ Nauka wokół nas”. Wykłady z pokazami eksperymentów z fizyki, chemii i inżynierii materiałowej były prowadzone przez wykładowców i dydaktyków z Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego. Celem wykładów było nabycie wiedzy na temat aktualnych trendów badawczych i osiągnięć w naukach ścisłych i przyrodniczych oraz możliwości ich wykorzystania w życiu codziennym. Uczniowie brali udział w trzech wykładach:

     Od Zera Absolutnego do Wnętrza Gwiazd:

    Uczniowie zobaczyli, jak zmieniają się właściwości materiałów w niskich temperaturach i jak można wykorzystać na co dzień wysokie temperatury.

    Czysta chemia

    Uczniowie dowiedzieli się, jakie właściwości posiadają środki czystości z którymi codziennie maja do czynienia oraz jakie procesy zachodzą przy tak przyziemnych sprawach jak pranie i mycie rąk.

    Kuchenne rewolucje z Inżynierią Materiałową:

    Uczniowie mogli przygotować napoje typu „buble tea”, „ lody azotowe”, „ żelkowy makaron”.

  • „Smacznie, zdrowo i sportowo”
    W minioną sobotę – 28 września 2024 roku – w naszej szkole odbył się Szkolny Festyn- „Smacznie, zdrowo i sportowo”. Celem głównym festynu było propagowanie idei zdrowego stylu życia, właściwego odżywiania i aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Tradycją jest, że każdy szkolny festyn to występy artystyczne naszych uczniów. Nie inaczej było tym razem! Uczniowie klas I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowali bardzo bogate programy artystyczne poświęcone zdrowemu odżywianiu. Mogliśmy także obejrzeć występ Regionalnego Zespołu Tanecznego „Jedyneczka”, szkolny chór klas starszych oraz wysłuchać utworów zagranych przez zespół „The Belfers”, złożony z naszych utalentowanych nauczycieli. Nie zabrakło także pokazu tańca nowoczesnego oraz występów recytatorskich naszych uczniów. Na scenie gościliśmy panią Karolinę Stolarską-Bigos, uczestniczkę programu kulinarnego „Hell’s kitchen”, która opowiedziała jak zdrowo przygotowywać domowe jedzenie. Mogliśmy także wysłuchać prelekcji „Ratujmy życie i zdrowie” pana Mateusza Wiktorczyka, z której można było się dowiedzieć, jak reagować w sytuacjach awaryjnych zagrażających naszemu życiu. Za sprawą pani Patrycji Porczyńskiej, instruktorki ZUMBY przekonaliśmy się, że doskonałą formą dbania o zdrowie jest taniec. Dzieci mogły uczestniczyć w zajęciach plastycznych, sportowych (III Memeoriał Lucyny Koczwary), warsztatach z pierwszej pomocy. Można było także spróbować smacznych przysmaków oraz dowiedzieć się o zasadach programu „Czyste Powietrze” oraz o tym, dlaczego tak ważne jest to, czym oddychamy. Mimo pochmurnej aury, szkolne wydarzenie, dzięki rodzinnej atmosferze i zaangażowaniu wielu osób, w pełni zaliczamy do udanych!

     
  • „Pod wodą, pod ziemią”
    24 września uczniowie klasy 2b rozpoczęli swoje cykliczne warsztaty czytelnicze w Miejskiej Bibliotece Publicznej pod nazwą „Kto czyta, nie błądzi”. Na pierwszym spotkaniu zatytułowanym „Pod wodą, pod ziemią” dzieci poznały wiele ciekawych informacji i ciekawostek przyrodniczych (i nie tylko) związanych z tym co oprócz roślin i zwierząt można zaobserwować w niebieskich głębinach wód i czarnej otchłani pod ziemią. Następnie uczniowie sami z wielkim zaangażowaniem wykonali plakaty wykorzystując zdobytą wiedzę. Niektórzy byli bardzo zdziwieni tym, co kryje woda i ziemia.

  • Europejski Dzień Języków Obcych
    Europejski Dzień Języków Obcych to coroczne święto obchodzone 26 września, które powstało z inicjatywy Rady Europy. Nasza szkoła również przyłączyła się do obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych. W czwartek 26 września  nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział w konkursie językowym, posłuchać uczniów mówiących w różnych językach oraz zakupić tradycyjne dla różnych krajów smakołyki. Niewątpliwie było to ciekawe doświadczenie dla uczniów, które ukazało różnorodność kulturowo-językową Europy oraz korzyści płynące z nauki języków obcych.

  • Podziękowania za udział w akcji charytatywnej

    Człowiek jest dobry nie przez to kim jest, lecz przez to czym dzieli się z innymi…” Jan Paweł II

    Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wielkie serce okazane w trakcie zbiórki na rzecz poszkodowanych w powodzi. Dary zostały przekazane do rozdysponowania potrzebującym.

  • LAPBOOK MUZYCZNA KSIĄŻKA
    Uczniów klas 4-8 zapraszamy do udziału w konkursie zorganizowanym przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Pszczynie. Konkurs realizowany jest w ramach projektu „Dźwięki literatury”, w którym udział bierze nasza szkoła. Regulamin konkursu POBIERZ  
  • AKTYWNA TABLICA
    W związku z realizacją rządowego „Programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych- AKTYWNA TABLICA na lata 2020-2024″ w naszej szkole pojawiły się  „tablice interaktywne”.  Stanowią  one atrakcyjne urządzenia dydaktyczne nie tylko dla samych uczniów, ale również dla nauczycieli. Możliwości, które posiadają, znacznie przewyższają te, którymi dysponują wszystkie inne dotychczas wykorzystywane środki dydaktyczne. Nauczyciel może korzystać z dołączonego do tablicy oprogramowania, jak również korzystać z bezpłatnych programów i materiałów dostępnych w Internecie. Zalety nauczania z wykorzystaniem tablic interaktywnych to między innymi: aktywne metody kształcenia, kształcenie wielostronne, zwiększenie koncentracji uczniów podczas lekcji, integracja zespołu klasowego. Dzięki tak poprowadzonym zajęciom uczniowie nie są znudzeni, a wykorzystywanie programów, gier edukacyjnych i ćwiczeń interaktywnych sprawia, że bardziej się angażują, co sprawia im także wiele radości. Poniżej zdjęcia przedstawiające wykorzystanie tablicy interaktywnej na zajęciach rewalidacyjnych prowadzonych przez panią Edytę Skotnicę.
  • Chlebowa Chata
    18 września klasy trzecie wybrały się na wycieczkę do Chlebowej Chaty w Górkach Małych. Dzieci mogły nie tylko poczuć klimat dawnej wsi, ale także własnoręcznie zrobić maślankę, twarożek, wypiec podpłomyki oraz spróbować świeżo wypieczonego chleba z własnoręcznie zrobionym masłem lub smalcem czy miodem. Warsztaty, w których brali udział nasi uczniowie dotyczyły również poznawania dawnych narzędzi, którymi pracowano w polu, a także pojazdów. Dzieci poznały rolę pszczół w gospodarstwie oraz drogę małego ziarenka do pachnącego i chrupiącego bochenka chleba.
  • (brak tytułu)

Archiwum wydarzeń: