Wydarzenia

 • Wędrówka klasy 6b
  We wtorek 11 czerwca klasa 6B udała się na wyprawę wokół stawów goczałkowickich. Z uśmiechem na twarzach, wśród zieleni, śpiewów ptaków uczniowie przemierzali kolejne kilometry. Podczas wyjazdu była także okazja do gier i zabaw integracyjnych w okolicznym parku, a także czas na lody i pizzę. Piękna pogoda i cudowny plener  były tym, czego uczniowie potrzebowali, by się zregenerować!  
 • Wizyta uczniów w radiu RMF FM w Krakowie
  Kilka dni temu uczniowie klasy 5A byli na wycieczce w Krakowie. Najważniejszym punktem wyprawy była wizyta w siedzibie radia RMF FM na Kopcu Kościuszki w Krakowie. Podczas wizyty uczniowie poznali dziennikarzy oraz osoby tworzące audycje radiowe.Dzieci miały okazję być w reżyserce w czasie nadawania wiadomości o godzinie 11:00. Zobaczyły pracę zespołów redakcyjnych, które przygotowują i wyszukują treści oraz wiadomości z całego świata. Wielką radość sprawiła możliwość wejścia do studia nagraniowego oraz drobne prezenty, które uczniowie otrzymali odgadując zagadki związane z pracą RMF-ki. Kolejnym punktem wycieczki był Ogród Doświadczeń im. S. Lema, gdzie dzieci bawiąc się poznawały otaczający nas świat. Był to dzień pełen niespodzianek i wielkich wrażeń.
 • „Z książką może być ciekawie…”-podsumowanie zajęć
  Wraz ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego dobiegł końca także kolejny sezon zajęć czytelniczych organizowanych przez MPBP w Pszczynie, w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. W środę 5 czerwca uczniowie klasy 2A i 2B uczestniczyli w ostatnich zajęciach z cyklu „Z książką może być ciekawie…” W trakcie spotkania dzieci wspólnie przypomniały sobie wszystkie zajęcia i w drodze głosowania wybrały najlepsze spotkanie tego sezonu.  
 • XIII Gminny Konkurs „Omnibus”
  Miło nam poinformować, że nasz uczeń Karol Palarczyk z klasy 2B zajął II miejsce w XIII Gminnym Konkursie „Omnibus” dla klas I-III, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Porębie. Patronat nad konkursem objęło Stowarzyszenie Omnibus. Test konkursowy obejmował m.in. wiadomości z zakresu czytania ze zrozumieniem, ortografii,  umiejętności rachunkowych oraz wiedzy ogólnej o otaczającym świecie. Poza Karolem w konkursie brały udział także Aleksandra Gandor z klasy 1B i Helena  Szczęsny z klasy 3A.
 • Klasy 3A i 3B w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym
  5 czerwca klasy trzecie odwiedziły Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie. Uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych, podczas których poznali fascynujący świat raf koralowych i ich mieszkańców.  Następnie udali się na spacer z przewodnikiem, dzięki któremu  odkryli sekrety zwierząt mieszkających w ZOO oraz dotarli do najciekawszych miejsc w ogrodzie.
 • „A my na to jak na lato”-szkolny DZIEŃ DZIECKA
  29 maja świętowaliśmy DZIEŃ DZIECKA pod hasłem „A my na to jak na lato!” Dzień rozpoczął się od wspólnego spotkania na sali gimnastycznej, podczas którego pan Dyrektor Witold Wiktorczyk złożył dzieciom życzenia i zapoznał ich z programem dnia. Następnie uczniowie udali się do swoich klas, aby wykonać zaplanowane zadania. W tym dniu uczniowie zmierzyli się w konkurencjach sportowych, intelektualnych, były także tańce, pląsy oraz słodki poczęstunek. Obchody DNIA DZIECKA zakończyło spotkanie podsumowujące z udziałem wszystkich uczniów i nauczycieli, podczas którego klasy 1-8 zaprezentowały swoje plakaty i pokazały się w fantazyjnych strojach letnich chroniących przed słońcem.
 • Wycieczka do Ogrodzieńca
  20 maja uczniowie klasy 4a, 4b, 4c oraz 5b pojechali na wycieczkę, w czasie której zwiedzili ruiny Zamku Ogrodzieniec (największego zamku na Szlaku Orlich Gniazd zniszczonego w czasach potopu szwedzkiego).        W Parku Miniatur podziwiali starannie odtworzone miniatury wszystkich zamków na Szlaku Orlich Gniazd (od Wawelu po klasztor na Jasnej Górze). Z kolei w Domu Strachów przeszli labiryntem wśród duchów i strachów, o których opowiadają miejscowe podania i legendy. Spędzili także niezapomniane chwile w Parku Rozrywki.
 • „O pszczołach”
  Uczniowie klasy 1a i 1b odwiedzili MPBP w Pszczynie. Uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych o bardzo pracowitych owadach, jakimi są PSZCZOŁY.  Dzieci  dowiedziały się jakie były pierwsze kontakty ludzi z pszczołami, na czym polega zawód bartnika oraz wielu innych ciekawostek z życia tych owadów. Powstały także papierowe pszczółki, które chętnie zasiadły na głowach naszych uczniów.  
 • Wycieczka szkolna klas 6-8
  27 i 28 maja uczniowie klasy 6a, 6c, 7a, 8a oraz kilku uczniów klasy 6b i 7b wyjechało na dwudniową wycieczkę do Szklarskiej Poręby. Podczas wyjazdu uczniowie zwiedzili Zamek w Bolkowie a także poznali typowe miejsca rejonu- Wodospad Szklarki oraz Kamieńczyka oraz dowiedzieli się wiele na temat minerałów i historii regionu dzięki lekcji w Chacie Walońskiej.

 • Uczniowie z SP15 z Wałbrzycha w naszej szkole
  Pomiędzy 24 a 26 maja w naszej szkole gościło 14 uczniów oraz dwoje nauczycieli z partnerskiej Szkoły Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu. Jest to już druga grupa uczniów, która przyjeżdża do Pszczyny aby poznać wspólną historię, wspólne zabytki oraz dowiedzieć się czym różni się Pszczyna od ich miasta. W tym roku, wraz z uczniami 6c cała grupa poznała Goczałkowice, wszystkie zabytki Pszczyny oraz brała udział w Dniach Daisy. We wrześniu kolejna grupa naszych uczniów odwiedzi Wałbrzych.
 • AKCJA MAKULATURA
  Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole zakończone sukcesem! Za nami ostatnia z kilku związanych z nim akcji – Wielka Zbiórka Makulatury. Uczniowie SP nr 1 w Pszczynie stanęli na wysokości zadania. W ostatni wtorek, 21. maja, stawili się z paczkami i paczuszkami makulatury obok specjalnie przywiezionego kontenera. Młodym miłośnikom przyrody w sukurs przyszła szkolna biblioteka oraz przedstawiciel Rady Rodziców, p. Maciej Gandor, wspierając akcję robiącymi wrażenie ilościami niepotrzebnych już katalogów. Wspólnymi siłami oddaliśmy na przemiał ponad 2 tony makulatury!!! Pozyskane środki wzbogacą konto Rady Rodziców, dzięki czemu biblioteka wzbogaci się o nowe pozycje książkowe, zaś Samorząd Uczniowski z jeszcze większym rozmachem będzie mógł kontynuować działania na rzecz całej społeczności uczniowskiej. Organizatorzy

Archiwum wydarzeń: