Konkursy

KONKURSY BIBLIOTECZNE 2023/2024

Październik jest miesiącem, w którym, jak co roku, obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji biblioteka szkolna zaprasza uczniów do udziału  w następujących konkursach (szczegóły na poniższych plakatach oraz w regulaminach konkursów).

KONKURS DLA UCZNIÓW KLAS 1-3

REGULAMIN KONKURSU KL. 1-3

KONKURS DLA UCZNIÓW KLAS 4-8

REGULAMIN KONKURSU KL. 4-8

 

UWAGA KONKURS!

Dlaczego warto wziąć udział?

Konkursy wymagają wysiłku i zaangażowania, co pomaga rozwijać umiejętności i zdobywać nowe doświadczenia.

Zwycięstwo lub dobre miejsce w konkursie może pomóc wyróżnić się spośród innych.

Konkursy to doskonała okazja do nawiązywania kontaktów i poznawania osób o podobnych zainteresowaniach.

Wiele konkursów oferuje atrakcyjne nagrody i uznanie, które mogą być motywacją do udziału.

Rywalizacja może być ekscytująca i satysfakcjonująca, niezależnie od wyniku.

Przekształć swoją pasję w coś wyjątkowego!


  1. Powiatowy konkurs plastyczny „Pocztówka Księżnej Daisy”.

2. Powiatowy konkurs literacko – plastyczny „Karta z pamiętnika księżnej Daisy z Ekslibrisem”.


 

3. Gminny konkurs recytatorski „Z pamiętników księżnej Daisy”.

W związku z obchodami Roku Daisy Zespół Szkolno – Przedszkolny w Pszczynie
we współpracy z Urzędem Miejskim w Pszczynie zapraszają uczniów klas IV-VIII do udziału w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Z pamiętników księżnej Daisy”. Uczestnicy konkursu będą recytować z pamięci fragmenty pamiętników Daisy. Konkurs odbędzie się 17 października 2023 roku o godzinie 9.00. Na zwycięzców czekają nagrody i dyplomy.

Prosimy o jak najszybsze zgłaszanie się do nauczycieli uczących języka polskiego, którzy poinformują o szczegółach dotyczących tego konkursu. 

 

4. Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Krąg”

Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Krąg” jest przeprowadzany przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie”. Konkursy organizowane przez Stowarzyszenie powstały przy współpracy z tak renomowanymi i prestiżowymi uczelniami wyższymi jak Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Uniwersytet Warszawski czy Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie.

W szkole Konkurs jest organizowany dla klas 6. Test będzie się składał z dwóch części: pytań dotyczących najważniejszych wydarzeń w historii Polski i świata opracowanych zgodnie z obowiązującym programem nauczania dla każdej kategorii konkursowej uczestników, oraz części opisowej.Test jest rozwiązywany metodą jednokrotnego wyboru, składa się z 25 pytań zamkniętych (1 punkt za dobrą odpowiedź) oraz pytania otwartego znajdującego się na odwrocie karty odpowiedzi (od 0 do 8 punktów).

Konkurs w formie testu zostanie przeprowadzony w dniu 27 listopada 2023 r. (czas – 45 minut). . Prawo uczestnictwa w Konkursie mają uczniowie, za których dokonana zostanie wpłata w wysokości 13,00 zł. od osoby.

Zgłoszenia do konkursu przyjmuje nauczyciel historii p. Maria Zuber i wychowawcy klas do 28 września 2023 roku.

5. Gminny Konkurs Matematyczny „Na lekcjach rachowania z dziećmi księżnej Daisy”

Konkurs odbywa się w SP2 w Pszczynie 6 października 2023 r. Uczniowie uczestniczą w konkursie indywidualnie, rozwiązując przygotowane zadania problemowe. Zakres tematyczny konkursu to anegdotyczne zadania „z brodą”, czyli zadania matematyczne ze starych, zapomnianych podręczników matematyki. Zadania, nad którymi być może głowili się synowie księżnej Daisy.

Termin nadsyłania zgłoszeń: do 30 września 2023 roku. Chętni uczniowie zgłaszają się do wychowawcy klasy.

6. Kreatywny Konkurs „Pomóż księżnej Daisy ubrać się na bal. Zaprojektuj dla niej eko-kreację”

Uczniowie uczestniczą w konkursie drużynowo. Pierwsze zadanie będzie polegało na zaprojektowaniu i narysowaniu szkicu modowego, prezentującego pomysł eko-stylizacji sukni balowej. Gotową grafikę (format A3) zespoły przynoszą na konkurs. Drugie zadanie zostanie wykonane w szkole podczas konkursu i polegać będzie na stworzeniu sukni balowej z materiałów ekologicznych zapewnionych przez organizatora.

Termin nadesłania zgłoszeń: do 10 października 2023 r. Zgłoszenia u wychowawców.