Strefa ósmoklasisty

Informacje o egzaminie ósmoklasisty

Na stronach Centralnej Komisji Egzaminacyjnej pojawiają się codziennie materiały powtórkowe. Zachęcamy ósmoklasistów do korzystania.

Link do materiałów

Harmonogram, komunikaty, informacje [strona CKE]

O egzaminie ósmoklasisty

Terminy rekrutacji [PDF]

Co dalej?

Na stronach szkół ponadpodstawowych oraz na tablicach w naszej szkole są już dostępne informacje o dniach otwartych liceów, techników i szkół branżowych.

Nadesłane oferty szkół ponadpodstawowych

Liceum Ogólnokształcące im. prof. Z. Religi w Gilowicach

Zbliża się ekscytujący, ale i nieco stresujący czas podejmowania ważnych decyzji dotyczących wyboru szkoły przez ósmoklasistów. Do tej pory mogli odwiedzić szkoły, sprawdzić oferty a nawet wziąć udział w zajęciach pokazowych i dniach otwartych. W tym roku jednak, z uwagi na ograniczenia spowodowane epidemią takiej możliwości nie ma. Ale od czego mamy internet? Zamiast wizyty w realu LO w Gilowicach zaprasza przyszłych uczniów i ich rodziców na odwiedziny online (jak wszystko teraz). Wystarczy kliknąć w link i przenieść się rok wstecz żeby zobaczyć jak wygląda gilowickie liceum oraz co robiliśmy w ramach dni otwartych w ubiegłym roku: www.youtube.com/watch?v=wt5OYPZpgmY

A jeśli chcesz zobaczyć i posłuchać co o naszej szkole sądzą jej uczniowie i absolwenci koniecznie obejrzyj i ten filmik: www.youtube.com/watch?v=OY-TPNXa50E%22

Jesteś ósmoklasistą lub rodzicem ósmoklasisty?

Szukasz szkoły ponadpodstawowej, która pomoże spełnić Twoje marzenia, da Ci możliwość edukacji na najwyższym poziomie i otworzy na świat? Jeśli odpowiedź brzmi tak – dobrze trafiłeś! Zobacz ofertę LO w Gilowicach! Pełną atrakcji, nowości i innowacji! Po prostu musisz ją przeczytać!

W nowym roku szkolnym proponujemy Ci 4 nowoczesne i atrakcyjne możliwości na zdobycie wykształcenia i zawodu, który pozwoli Ci zrealizować swoje pasje i marzenia i uczynić z nich atrakcyjny pomysł na życie.

Po pierwsze, klasa dwujęzyczna z wykładowym angielskim. Niepowtarzalna okazja do opanowania języka angielskiego na najwyższym poziomie, poznania zasad świata marketingu, biznesu, turystyki. Tylko tutaj będziesz nie tylko uczył się języka angielskiego, ale również wykorzystywał go żeby uczyć się innych przedmiotów.

Po drugie, klasa biologiczno-medyczna, która zwiększy Twoje szanse na wymarzone studia medyczne. U nas w praktyce sprawdzisz to o czym inni tylko Ci opowiedzą. Czekają zajęcia w najlepszych laboratoriach i wyjazdy edukacyjne.

Klasa matematyczno-inżynierska pozwoli Ci świetnie opanować nie tylko matematykę, ale też inne przedmioty ścisłe i świetnie przygotuje Cię do kariery w dziedzinach takich jak inżynieria i informatyka. A to tyko początek drogi żeby zostać drugim Billem Gates`em.

Nie zapomnieliśmy również o tych jeszcze niezdecydowanych lub tych, którzy chcą rozszerzać przedmioty, które dowolnie wybiorą. Klasa ogólna z dowolnymi rozszerzeniami to idealne miejsce właśnie dla Ciebie.

Koniecznie przeczytaj więcej na temat propozycji LO w Gilowicach:

www.logilowice.hekko.pl/rekrutacja.php

Nasza oferta jest właśnie dla Ciebie. Nie zwlekaj. Nie wahaj się. Nie masz nic do stracenia a do zyskania bardzo dużo. Czekamy na Ciebie!

Kierunki     Oferta