Sznupek z wizytą u pierwszoklasistów

W naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z Policją. Podczas spotkania policjanci przypomnieli dzieciom, jakich zasad należy przestrzegać, aby bezpiecznie dotrzeć do szkoły oraz jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego. Mundurowi przypomnieli także o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Największym jednak zainteresowaniem cieszył się gość specjalny, czyli pies Sznupek – policyjna maskotka.
Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie policyjnego samochodu. Dzieci mogły wejść do środka i samodzielnie włączyć policyjne syreny.
Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom jako osoba, do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.