Olimpia, Łukasz, Jolanta
Strona główna RekrutacjaBiblioteka O szkole Pracownicy Oddziały Przedszkolne WydarzeniaKonkursy Informacje dla rodziców Organizacja roku szkolnego Projekty szkolne Projekty językowe RODO Galeria

Comenius Regio 2012-2014

Włosi w Pszczynie

We wtorek 21 maja w Pszczynie gościła grupa Włochów z projektu Regio. Wśród gości było dwoje nauczycieli, przedstawiciele miasta Lecce oraz osoby organizujące sport. Spotkanie miało na celu poznanie:
- organizacji pracy Starostwa oraz gałęzi, jakimi się ono zajmuje
- specyfiki organizacji imprez sportowych w Pszczynie oraz obiektów sportowych, ich zastosowania oraz prowadzenia
- funkcjonowanie systemu polskiej edukacji, nauczanych przedmiotów oraz rodzai szkół

W związku z tym, Włosi spotkali się ze starostą pszczyńskim, Pawłem Sadzą, który przedstawił im Powiat oraz jego części. Następnie obejrzeli Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji i zakończyli wizytą w naszej szkole.

Grupa przebywała w Pszczynie dwa dni, zwiedzając także zabytki miasta i okolicy, m.in Muzeum Zamkowe, Zagrodę Żubrów oraz Ogrody KAPIAS.

On Tuesday, 21st May 8  Italian representatives came to  Pszczyna. This mobility is another step in Comenius Regio project. Among the guests there were the representatives of the Province of Lecce, teachers and headmaster and a person organizing sport classes. The meeting was planned in order to present the structure of the District of Pszczyna where the representatives met with Paweł Sadza (the  Governor of Pszczyna)who presented Italian the district and its parts; together they watched a film promoting the city. Another aim was to to show and visit the sport centre (POSiR), to explain its funding, how it is used and its  role.  The ways how the sport activities are organized in Pszczyna were also discussed. Italian also  visited the school  (SP1) where they found out the organization of Polish education and subjects taught in Poland. Some Polish students were the guides of Italian and showed the school.

The Italian representation spent 2 days in Pszczyna. They visited the centre, the Castle, the Bison Centre and KAPIAS Gardens in Goczałkowice.