Edyta, Kamil, Korneliusz

Klub Szkół Unicef

"Po pierwsze dziecko"

W tym roku szkolnym wzięliśmy również udział w projekcie UNICEF "Po pierwsze dziecko". Zrealizowano go  w trakcie zajęć pozalekcyjnych. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VI.
W trakcie spotkań, wykorzystując opracowane materiały, zapoznaliśmy się z informacjami na temat sytuacji uchodźców, a szczególnie dzieci. Uczniowie podzielili się również własną wiedzą na temat problemu uchodźctwa. Ich wiedza, materiały do projektu oraz dodatkowe informacje stały się powodem gorącej dyskusji w trakcie której poruszono problemy wielu mitów i uprzedzeń obecnych w naszym społeczeństwie, cierpienia jakie przynosi wojna, a przede wszystkim wartość ludzkiego życia.