Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Lekcja w kinie

"Lekcja w kinie"

"Lekcja w kinie" to projekt realizowany przez Centrum Edukacji Filmowej w Wołominie. Jest odpowiedzią na coraz bardziej znaczącą obecność problematyki języka filmu w programach nauczania.
W czasie lekcji wykorzystano wszystkie możliwości, jakie daje kino i nowoczesna technika audiowizualna. Nie był to suchy wykład. 196 uczniów klas 4 -7 czynnie uczestniczyło w spotkaniu, w sposób niemal niezauważalny dla siebie zdobyli wiedzę.
Natomiast film "Za niebieskimi drzwiami", który uczniowie zobaczyli po przerwie, również niósł wyraźny edukacyjny cel - w malowniczy i przystępny dla młodych widzów sposób opowiedział o tym, co przeżywają osoby znajdujące się na pograniczu jawy i snu, jaka walka się w nich toczy i czym właściwie śpiączka jest.