Pasowanie na ucznia

14 października 2022 r. odbyła  się w naszej szkole uroczystość PASOWANIA NA UCZNIA, na której „Pierwszakom” towarzyszyli Rodzice, Nauczyciele, Dyrekcja oraz Zastępca Burmistrza Pan Piotr Sidzina, który dodatkowo podsycił radość dzieci w tym dniu wręczając Im wspaniałe upominki.

Pasowanie to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka. W tym dniu  dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie.

Podczas uroczystości Pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać, tańczyć
i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektora Szkoły Pana Witolda Wiktorczyka. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać Im będą otrzymane dyplomy.

Wszystkim PIERWSZOKLASISTOM życzymy ogromu radości każdego dnia, zawarcia wspaniałych, szkolnych przyjaźni oraz wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.