Noc w Szkole

Uczniowie SP1 mieli okazję spędzić noc w szkole. 17/18.02.2023 nocowali uczniowie klas 7 i 8, a 24/25.02.2023 klas 4-6. Imprezy rozpoczęły się w piątki o godz.19.00 i zakończyły w sobotę o 9.00 rano. Wydarzenia przebiegały pod hasłem „Podróże małe i duże”, w związku z czym wszystkie przygotowane gry i zabawy związane były z podróżowaniem.
Na początek uczniowie rozwiązywali zadania w specjalnie przygotowanych klasach,
w których musieli wykazać się umiejętnościami logistycznymi – z pomocą Internetu ustalić trasę do wylosowanej stolicy europejskiej, znaleźć w niej noclegi, najważniejsze atrakcje turystyczne i lokalne potrawy, zapakować najpotrzebniejsze rzeczy na podróż oraz przygotować najważniejsze zwroty grzecznościowe w języku urzędowym. Swoje wrażenie z tej „podróży” mogli opisać na samodzielnie zaprojektowanej pocztówce, którą należało poprawnie zaadresować do Pana Dyrektora. Kolejne zadanie dotyczyło zaprezentowania atrakcji turystycznej w promieniu 50 km od Pszczyny, nadającej się na krótką wycieczkę. Korzystając z wiadomości zawartych w Internecie (uczniowie korzystali z komputerów szkolnych, gdyż „Noc w szkole” był czasem „bezwzględnego komórkowego detoksu” dla młodzieży 😉) uczestnicy zabawy przygotowywali plakat promujący tę atrakcję wraz z podstawowymi informacjami o godzinach otwarcia, cenie biletów oraz sposobie dojazdu. Ostatnim zadaniem było przygotowanie gry planszowej z motywem podróży oraz stroju na karnawał w Rio, do których to uczniowie wykorzystywali specjalnie przyszykowane pakiety z wszelkiego rodzaju „przydasiami”, które uczniowie wykorzystali z wielką kreatywnością. Część „obowiązkową” zakończyła prezentacja prac i projektów oraz krótka zabawa rytmiczno-ruchowa po której uczniowie rośpiewanym pociągiem pojechali do sal, w których uwili sobie miłe gniazdka do snu. Pomiędzy tymi aktywnościami uczniowie mieli okazję zjeść pyszne zapiekanki
a rankiem świeże bułeczki, które zostały zasponsorowane przez Radę Rodziców.
Czy impreza zakończyła się sukcesem? Z pewnością tak. Świadczyły o tym szepty
i śmieszki ciągnące się jeszcze długo po ogłoszeniu ciszy nocnej oraz powtarzające się pytania: „Kiedy będzie następna Noc w Szkole?”.